Kadastro Müdürlüğü

BOZKIR KADASTRO MÜDÜRLÜĞÜ KADASTRO ÇALIŞMALARI

Bozkır Kadastro Müdürlüğümüzün yetki alanında bulunan Bozkır, Ahırlı, Yalıhüyük, Hadim ve Taşkent ilçeleri ve bunlara bağlı mahalle, belde ve köylerinde Kadastro Çalışmaları tamamlanmış olup, vatandaşlara büyük yarar ve fayda sağlamaktayız. Kadastronun amacı Kadastral, topoğrafık haritasına dayalı olarak taşınmaz malların sınırlarını arazi ve harita üzerinde belirterek hukuki durumları tespit etmek ve bu suretle Türk Medeni Kanununun öngördüğü Tapu Sicilini kurmaktır. 

Teşkilatımızın diğer kamu kuruluşlarından çok daha fazla halkla ilişkileri önem arz etmektedir. Zira mülkiyet hakkı vatandaşın vazgeçilmez en tabi hakkıdır. Bu hakkın ifa ve icrasıyla tasarrufu teşkilatımıza aittir. Özetle vatandaşın canında, yakınında ayrım gözetmeden ikna metodu ile noksanlık giderilerek güler yüzle ve süratle hizmet sunmayı şiar edinmişiz. Kanunlar çerçevesinde vatandaşlarımıza elimizden gelen tüm kolaylıklar sağlanmıştır. 

1. Kuruluşun Genel Tanıtımı

a. Görevleri

Bozkır Kadastro Müdürlüğü yetkili bulunduğu Bozkır Merkez Köyleri ile Hadim, Taşkent, Ahırlı ve Yalıhüyük İlçesi ve bu ilçelere bağlı köylerdeki taşınmaz Malların Kadastrosunun yapılması, değişikliklerin takibi ve denetimi ve uygulama niteliğini kaybeden Kadastro ve Tapulama paftalarının yenilenmesi, İlçe Mahkemelerinin Teknik bilirkişi ihtiyacının karşılanması, taşınmaz maliklerinin taşınmazları üzerinde yapmış oldukları değişiklik talepleri üzerine paftalarına işlenmesi (Cins tashihi, Aplikasyon v.b.) Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün vermiş olduğu görevlerin yerine getirilmesi ayrıca Mülki Amirin vermiş olduğu görevlerin yerine getirilmesi. 

ARAÇ - MAKİNE PARKI VE TEÇHİZAT DURUMU

MARKASIMODELİPLAKAPERSONEL TAŞ. KAP.DURUMU
Kartal SLX 1996  42 RC 16412FAAL
Ford Transit Minibüs200142 RF 1864FAAL

İLETİŞİM

Adres-
Telefon0 (332) 426 14 71
Faks0 (332) 426 16 63
Web-
E-postabozkirkadastro@hotmail.com

Kadastro Müdürlüğü Kadastro Müdürlüğü Reviewed by Bozkır Dernekleri on Ekim 31, 2020 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.